Jak przygotować się na masaż tajski?

Jak przygotować się na masaż tajski?

Aktualizacja odbyła się 26 lipca 2021

Masaż to jedna z najpopularniejszych leczniczych form łagodzenia stresu oraz relaksacji. Prawidłowo przeprowadzony wpływa kojąco na ciało i pobudza do większej aktywności. Nawet kilkadziesiąt minut masażu w łagodnej atmosferze ciszy i spokoju pozwala się odprężyć i przywraca równowagę ciała i ducha. Masaż swoją historią sięga jeszcze przed narodzeniem Chrystusa stąd też wiele jego form. To od wyboru rodzaju terapii zależy końcowy efekt. Jak wygląda więc zabieg? Jak się do niego przygotować, by był w pełni skuteczny? Co koniecznie trzeba zrobić w dniu masażu i zaraz po nim?

Masaż jako relaks na stres

Masaż tajski swoją historią wywodzi się z tradycyjnych metod leczniczych kultury tajlandzkiej. Obecnie ma kilka odmian i w zależności od pożądanych efektów jego przeznaczenie może różnić się sposobem oraz metodą jego przeprowadzania. Jakie są podstawowe cele, jakim przyświeca masaż? Przede wszystkim ta forma terapii ciała jest intensywnie polecana dla osób zmagających się z bólami mięśniowymi. Masaż Balijski Gorącymi Kamieniami http://taotaospa.pl/masaz-balijski-goracymi-kamieniami/ to tylko jeden ze sposób łączenia przyjemnego z pożytecznym. Taki zabieg przeciwdziała zmęczeniu, przydatny jest w sytuacji znacznego osłabienia organizmu i co oczywiste, nagromadzenia się stresu. Unikalnym efektem, jaki wiążę się z tego rodzaju masażem, jest ścisłe działanie fizjoterapeutyczne. Stosowanie technik relaksacyjnych wraz z elementami uzdrawiającymi likwiduje bóle mięśniowe i bóle pochodzenia nerwowego. Do niezaprzeczalnych zalet korzystania z masaży zaliczyć można równomierny wpływ na układ limfatyczny i krwionośny, a niekiedy także nawet wzmożenie pracy układu pokarmowego i kostnego.

Co należy wiedzieć przed sesją masażu tajskiego?

Podczas pracy masażysty dochodzi do aktywnego wpływu na tkankę ciała. Ingerencja w rejony, które do tej pory nie były zbyt aktywne, może nie być przyjemnym doświadczeniem i należy zdawać sobie z tego sprawę. Jak przy każdym wnikaniu na organizm także i masaż http://taotaospa.pl/może wywołać negatywne skutki. Istnieją więc przeciwwskazania, które kategorycznie mogą odrzucać możliwość przeprowadzenia terapii. Są też takie, które przeszkadzają tylko w danej chwili. Do głównych zalicza się stany zapalne organizmu i niedawno przebyte choroby kości. Nie zaleca się także masażu kobietom w ciąży, jednak tu decyzja może być zależna od stanu zdrowia kobiety, dziecka i zaleceń lekarza. Inne choroby, które przeszkadzają w podjęciu się masażu to osteoporoza, nowotwory, stany zapalne skóry, miażdżyca, skłonność do krwotoków oraz wady serca. Decyzję o możliwości skorzystania z zabiegu podejmuje jednak ostatecznie lekarz prowadzący.

Jak przygotować się w dniu masażu?

Jeśli nie ma obaw przed masażem, warto znać kilka ważnych zasad, które będą w przyszłości skutkować powodzeniem wizyty. Tego samego dnia spożyty posiłek powinien być lekkostrawny np. owoce, warzywa, nie później niż na godzinę przed spotkaniem. Jest to minimalny zakres, w jakim powinno się spożyć pokarm. Najlepsza przerwa będzie trwać nawet do trzech godzin. Podobnie sytuacja ma się z napojami. Lepiej nie spożywać tego samego dnia kawy czy napojów podnoszących ciśnienie, a zastąpić je wodą. By zwiększyć efekty, zaleca się ubrać lekki, typowo sportowy strój, w którym łatwiej jest się rozciągać na 15 minut przed masażem. Jest to ważne szczególnie na zastałe partie ciała. Ich rozciągnięcie ułatwi pracę masażyście, a po wszystkim mięśnie szybciej dojdą do pełni sprawności. Warto wówczas wykonać kilka skłonów czy przysiadów, by mięśniom nadać większej rozciągliwości i przygotować je niejako na nadchodzący zwiększony wysiłek. Niektóre salony masażu umożliwiają skorzystanie z prysznica już na miejscu, jak ma to miejsce w salonach Spa. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto wziąć prysznic tuż przed wyjściem z domu. O czym należy pamiętać jeszcze w tym dniu? Każde miejsce ma własne zasady i sposoby postępowania. Niektóre salony masażu zalecają, aby przed zabiegiem wyciszyć się i spróbować się odprężyć. Zwykle jednak wystarczy wyłączenie telefonu, by nie przerywał niepotrzebnie terapii. Warto też wskazać swoje oczekiwania i predyspozycje co do masażu. Masażysta powinien znać miejsca, które mogą być szczególnie narażone na napięcie i które traktować łagodniej od pozostałych,

 

W trakcie zabiegu i efekty dzień po

Podczas wizyty masażysta zaleci pełne odprężenie i wyciszenie. Tradycyjny masaż tajski jest wyjątkowo intensywny. Wręcz odbywa się na granicy bólu i przyjemności. Dlatego też głęboki oddech oraz całkowite rozluźnienie jest pożądane. Gdy olejkowy masaż tajski http://taotaospa.pl/masaze/ dobiegnie końca, nie ma potrzeby martwić się zabrudzeniem odzieży, gdyż olejki zostały wchłonięte przez ten czas przez skórę. Postawione ręczniki i bieliznę jednorazową złożyć na miejscu na stanowisku.

Pierwsza wizyta wiąże się przeważnie z pobudzeniem mięśni, a co za tym idzie intensywnym bólem mięśniowym. Jest to efekt naciągnięcia tkanek jak i reakcji mięśni na ugniatanie i podrażnienie nerwowe miejsc i ich zintensyfikowane ukrwienie. W ten sposób organizm na swój sposób radzi sobie ze wzmożonym wysiłkiem. Efekt ten utrzymuje się przeważnie do trzech dni, po czym znika.