Kiedy warto odwiedzić Sardynię? Wspaniałe wakacje na Sardynii

Kiedy warto odwiedzić Sardynię? Wspaniałe wakacje na Sardynii

Aktualizacja odbyła się 7 lutego 2024

Kiedy warto odwiedzić Sardynię? Sardynia jest to niezwykle piękna, bardzo okazała pod względem krajobrazów, jedzenia i klimatu wyspa, która jest drugą co do wielkości po Sycylii położoną na Morzu Śródziemnym. Jej stolicą jest Cagliari, ma powierzchnię 24 800 metrów kwadratowych i ponad 1,6 mln mieszkańców. Spędzając wakacje na Sardynii z https://wakacjenasardynii.pl/, bez wątpienia każdy z podróżujących można na niej zyskać wszystko, o czym tylko marzy i czego od wakacji w ciepłych krajach może oczekiwać. Wyspa ta posiada proste odcinki, różnorodne cyple, szerokie zatokami, a także i mniejsze wyspy, które znajdują się blisko wybrzeża. W większości Sardynia jest górzysta. Wśród widocznej na niej roślinności dominuje na pewno makia i wiecznie zielone zarośla.

Jeśli chodzi o jej klimat, spodziewać możemy się na pewno łagodnej, ale deszczowej zimy oraz gorącego i suchego lata. Patrząc na prognozy, blisko 300 dni w roku jest tam słonecznych, co sprawia, że wakacje na Sardynii w każdej praktycznie porze roku mogą okazać się niezwykle spędzonym czasem. W zależności od tego, co lubimy i co preferujemy, taki też okres możemy wybrać i w każdym z nich doszukać możemy się wielu pozytywów. Kiedy więc najlepiej wyjechać na wiosnę, czy może na lato? Ciekawiej będzie zimą, a może jesienią? Pomyślmy.

Wakacje na Sardynii wiosną

Wiosna to szczególny czas. Po zimie wszystko budzi się do życia, rozkwitają kwiaty, zaczyna się robić zielono, jest coraz piękniej. Na Sardynii makia zaczyna rozkwitać, pojawiają się na niej pachnące kwiaty, a dookoła zobaczyć możemy zieloną trawę, która tworzy prawdziwy, naturalny dywan. W tym czasie można już pływać w morzu, bo temperatura jest już wystarczająca, by korzystać z ciepłych dni. Jest to jednak szczególnie ceniony czas dla miłośników spacerów, wspinaczki górskiej i relaksującego spędzania czasu na łonie natury, ale bez nadmiernych upałów. Wiosną wakacje na Sardynii to między innymi święta wielkanocne, podczas których odbywa się wiele różnorodnych festiwali, które kuszą barwnymi procesjami i niezwykłą oprawą. Wystarczy raz wziąć w takim wydarzeniu udział, by odegrało ono dla nas naprawdę dużą rolę.

Wakacje na Sardynii latem

Kiedy warto odwiedzić Sardynię? Wspaniałe wakacje na Sardynii

Kiedy warto odwiedzić Sardynię? Wspaniałe wakacje na Sardynii

Lato w ciepłych krajach to oczywiście pełnia słońca, upały i tłumy turystów z całego świata. Jeśli kochamy wylegiwanie się na słońcu, ciepłe morze, cudowne jedzenie i hotele z basenami to jest to moment, w którym powinniśmy postawić na wakacje na Sardynii. Sezon turystyczny trwa tam od czerwca i trwa on do końca września. Wtedy to wyspa ta zmienia się nie do poznania. Na ulicach zobaczyć możemy ludzi wszelkich narodowości.

Knajpy o każdej porze dnia, a nawet i nocy wypełnione są po brzegi ludźmi chcącymi dobrze zjeść i miło spędzić czas. Hotele przeżywają prawdziwe szaleństwo i goszczą w swoich progach turystów chcących spędzić wakacje swoich marzeń. Jeśli i my tego chcemy, mamy możliwość wyboru jednego z czterech miesięcy sezonu turystycznego. W czerwcu można wypoczywać taniej, bowiem wszystko dopiero budzi się do życia. Jest wtedy jeszcze mniej turystów, a więc i więcej miejsca na plażach oraz w restauracjach. W lipcu i w sierpniu sezon jest otwarty w pełni. Hotele pękają w szwach, a na chodniku nie ma momentami jak przejść. Ogrom słońca, wysokie temperatury, gorące morze i wszystko to, co lato może dać człowiekowi najcenniejszego. We wrześniu powoli robi się spokojniej. Jest już mniej turystów, robi się trochę chłodniej, pod koniec miesiąca część obiektów jest już nawet zamknięta.

Wakacje na Sardynii jesienią i zimą

Jesienią wakacje na Sardynii to przede wszystkim czas robienia wina, dużej ilości kasztanów, jak również i orzechów. Zazwyczaj w tym czasie na wyspie są tylko mieszkańcy, ale zdarzają się i turyści, którzy cenią sobie spokój, brak tłumów i nieco chłodniejsze klimaty. To wyjątkowy okres, by zwiedzać, odwiedzać piękne miejsca i kosztować niezwykłych dań. Jeśli zaś chodzi o zimę, wówczas pojawiają się w wyższych partiach obfite opady śniegu, nieco zaś niżej w większości deszcze. Zima jednak na Sardynii także ma swój klimat i czar. Osoby chcące na przykład spędzić Wigilię lub Sylwestra właśnie tam, z pewnością z tego wyboru będą bardzo zadowoleni. W okresie tym ma miejsce wiele ciekawych festiwali i świąt, które łączą w sobie tradycyjny taniec, dobrą muzykę, odpowiednie tradycje oraz nawiązanie do kultury i historii tego miejsca.

Jeśli wakacje na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ to z całą pewnością w niezwykłej atmosferze, wśród ludzi którzy są w stanie dać z siebie naprawdę wiele. Wyspę tą tworzy niezwykły klimat, wspaniali ludzie i oczywiście zapierające dech w piersiach widoki. Wystarczy raz tutaj się zjawić, by zakochać się w tym miejscu do szaleństwa. Jeden wyjazd, który na pewno będzie początkiem odkrywania tej wyspy wciąż na nowo i z coraz to większym zaciekawieniem oraz emocjami. Wie o tym każdy, kto choć raz miał szansę i sposobność właśnie tam spędzić wakacje swoich marzeń.