Mieszkania nad morzem

Mieszkania nad morzem

Aktualizacja odbyła się 1 stycznia 2024

Mieszkania nad morzem. Polskie morze to jeden z najczęściej wybieranych kierunków podróży naszych rodaków. W sezonie letnim plaże nad Bałtykiem są zapełnione turystami z całego kraju. Coraz więcej osób upatruje w tym trendzie okazję do zarobienia naprawdę sporych pieniędzy. Istnieje powszechne przekonanie, że inwestowanie w nieruchomości to zawsze dobra decyzja. Wynika zatem z tego, że inwestowanie w nieruchomości nad polskim morzem to prawdziwa żyła złota.

Czy inwestowanie w mieszkania nad morzem jest opłacalne?

Inwestowanie w mieszkania nad morzem od zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem biznesmenów. Kupno budynku wielkopowierzchniowego na magazyn, który można wynajmować innym przedsiębiorcom, zakup lokalu pod wynajem dla przyszłym restauratorów czy handlarzy, czy zakupu nowego mieszkania  pod wynajem długoterminowy zawsze były opłacalnymi inwestycjami. Niemniej jednak w ostatnim czasie coraz większą uwagę biznesmenów przyciągają nieruchomości w miejscowościach turystycznych.

Nadmorskie miejscowości w Polsce są świetnymi miejscami na kolejną lukratywną inwestycję. Warto pamiętać, że obecnie ceny nieruchomości w Polsce mają tendencję wzrastającą. Być może właśnie teraz jest najlepszy czas na kupno mieszkania na morzem. Inwestowanie w nieruchomości to w dzisiejszych czasach najbezpieczniejsza forma ulokowania kapitału. Żadna lokata bankowa nie zapewni takiej stabilności zainwestowanych środków, jak nieruchomość w atrakcyjnej dla turystów miejscowości.

Jak zarabiać na mieszkaniach nad morzem?

Każda osoba, która decyduje się na kupno mieszkania nad morzem pod wynajem, musi pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest to, że choć wynajem mieszkania jest sposobem na uzyskanie dochodu pasywnego, wcale nie oznacza to, że nasza rola jako inwestorów kończy się na zakupie nieruchomości i znalezieniu nabywcy. Choć ideą dochodu pasywnego jest to, że generuje się praktycznie bez naszej pracy, nie jest to równoznaczne z tym, że można go zostawić samemu sobie. Tylko stała kontrola i umiejętne zarządzanie nieruchomością może sprawić, że zacznie ona przynosić naprawdę lukratywne zyski.

Według oficjalnych statystyk, miejscowości nadmorskie wiodą bezapelacyjny prym popularności wśród osób zainteresowanych wynajmem krótkoterminowym. Oczywiście dużą konkurencją dla nadmorskich plaż są górskie miejscowości położone na południu kraju, ale według oficjalnych danych Bałtyk ma zdecydowanie większe obłożenie. Wysokość zysków płynących z wynajmu mieszkania nad morzem zależy od kilku ważnych czynników. Kwestią decydującą jest to, czy nieruchomość została kupiona na kredyt czy z własnych oszczędności. Pod uwagę należy też wziąć wysokość czynszu, opłat stałych i ewentualne remonty związane z eksploatacją nieruchomości.

Oferta krótkoterminowego wynajmu mieszkania nad morzem skierowana jest głównie do turystów. Dynamiczny rozwój branży turystycznej sprawia, że turyści mają coraz większe wymagania, co do standardu mieszkań. Nie da się ukryć, że wynajmowanie mieszkania turystom wiążę się z pewnego rodzaju ryzykiem, zwłaszcza jeśli trafi się nam wyjątkowo imprezowy turysta. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że wynajmowanie nieruchomości nad morzem jest działalnością sezonową. Istnieje spore ryzyko, że w poza sezonem zainteresowanie wynajmem spadnie do zera. Niemniej jednak najbardziej obrotni i kreatywni najemcy twierdzą, że sezon letni jest wystarczający na pokrycie wszystkich rocznych kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości i wygenerowanie dodatkowego pasywnego dochodu.

Jak znaleźć mieszkanie nad morzem?

Kupno nieruchomości w nadmorskim kurorcie https://sardynianieruchomosci.pl/ to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza dla osoby prywatnej. Dlatego też do takiej inwestycji należy się porządnie przygotować. Po pierwsze po to, aby w przyszłości jej nie żałować, a po drugie, aby oczywiście nie być stratnym. Warto pamiętać o tym, że prawdopodobnie my sami także będziemy korzystać z kupionej nieruchomości, dlatego poza czysto biznesowym podejściem, warto też kierować się własnymi preferencjami.

W przypadku zakupu nieruchomości nad morzem, której docelowym przeznaczeniem jest wynajem krótkoterminowy, lepiej odpuścić luksusowe apartamenty i wille. Zdecydowana większość polskich turystów to osoby, którym zależy na noclegu za niewielką cenę. A zatem wybrana nieruchomości wcale nie musi być przestronnym i luksusowym mieszkaniem, zwłaszcza, że zdecydowana większość turystów będzie spędzać czas poza nim. Jednym z głównych kryteriów, którym należy się kierować, jest lokalizacja nieruchomości. Wiadomo, że im bliżej plaży, tym wyższe są ceny nieruchomości. Zdecydowanie wyższe ceny będą także obowiązywać w dużych, popularnych kurortach, takich jak Sopot czy Kołobrzeg. Duża grupa turystów, którzy wybierają się na wczasy nad morze, stroni od zatłoczonych plaż i szuka miejsca do spokojnego wypoczynku. Być może zakup nieruchomości w małej, nadmorskiej wiosce okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jeśli zależy nam na zainwestowaniu swoich pieniędzy w nadmorską nieruchomość, ale nie bardzo wiemy, jak się do tego wszystkiego zabrać, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy firmy zewnętrznej. Wiele osób zajmuje się profesjonalną obsługą klientów na każdym etapie inwestycji związanej z zakupem nieruchomości pod wynajem. Oczywiście wiąże się to z pewnymi dodatkowymi kosztami, ale pozwoli uniknąć popełnienia błędów, których później moglibyśmy żałować.